Nuorodos į draugų-remėjų svetaines

altalt   altalt     alt

  

             

   
   

Naujienos

Pagerbtas Akmenės rajono pedagogas

Pagerbtas Akmenės rajono pedagogo Antano Karvelio atminimas

alt

2013 m. birželio 2 d. Akmenės gimnazijos sporto salėje įvyko moksleivių stalo teniso turnyras, skirtas A. Karvelio atminimui. Šio turnyro tikslas pagerbti ir atminti nusipelniusį Akmenės rajono kūno kultūros mokytoją ir stalo teniso trenerį Antaną Karvelį.
          A. Karvelis gimė 1945 metais balandžio 29 dieną ir dėl sunkios ligos iš gyvenimo pasitraukė 2011 metais vasario 7 dieną. Jis labai mėgo sportinį darbą ir aktyviai dalyvavo sportinėje veikloje. Per savo darbinę veiklą – daugiau kaip keturis dešimtmečius, Sablauskių aštuonmetėje, vėliau – pagrindinėje, mokykloje, išugdė gausų būrį jaunųjų stalo tenisininkų, su kuriais nuolat ir aktyviai dalyvaudavo rajoninėse ir respublikinėse varžybose. Kadangi sportinėje veikloje buvo pasiekti labai geri rezultatai, 1999-aisiais pedagogui buvo suteikta vyresniojo kūno kultūros mokytojo kvalifikacija ir kategorija. Tais pačiais metais jis gavo ir vyresniojo darbų ir buities mokytojo kvalifikacinę kategoriją. Akmenės rajono švietimo skyrius už gerą darbą jį daug kartų apdovanojo pagyrimo raštais.
          Turnyro atidaryme dalyvavo ir kalbos žodį tarė Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ pirmininkė Loreta Avelienė, Akmenės rajono sporto centro stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas bei Lietuvos stalo teniso asociacijos vykdomojo komiteto narys Romualdas Franckaitis. Buvo labai malonu, kad pagerbimo ceremonijoje dalyvavo pati Antano Karvelio žmona, kuri yra pagrindinė šio turnyro globėja.
          Smagu yra tai, kai gyvenimas klostosi palankiai, kai tavimi visi gali pasidžiaugti tavo darbo gausiais ir saldžiais vaisiais. Tačiau yra viena maža smulkmena, šis pagarbos ženklas egzistuoja tik iki tol, kol tavo sveikata leidžia tai daryti... Kitaip tariant tol, kol esi visuomenėje naudingas. Liūdna yra tai, kad žmonės skyrę visą savo gyvenimą švietėjiškam darbui yra labai greitai užmiršti, nekalbant apie mirusius, kadaise buvusius šviesuolius... Todėl nuoširdžią padėką skiriu Antano Karvelio artimiesiems, kurie su dideliu užsidegimu ir noru padeda organizuoti šį turnyrą, pagerbiant jų mylimą vyrą, tėvelį, senelį. Aš asmeniškai į amžiną atilsį išėjusį Antaną pažinojau vos kelis metus, tačiau pakako, kad suvokčiau kokios pagarbos yra vertas šis žmogus. Būdamas tos pačios srities specialistas, lenkiu galvą už jo visuomenėje nuveiktus naudingus darbus.
          Į turnyrą susirinko 54 moksleiviai (12 mergaičių ir 42 berniukai) iš Akmenės rajono bei Panevėžio, Joniškio ir Telšių miestų. Labai smagu, kad Antano dėka meilė stalo tenisui iki šiol yra išlikusi. Šiai dienai, iš Sablauskių į Akmenę važinėja 4 moksleiviai, kurie sėkmingai treniruojasi stalo tenisą. Viena iš jų Vita Ruginytė, šiemet Lietuvos asmeniniame stalo teniso čempionate iškovojo 10 vietą.
Karvelio atminimo turnyras vykdomas  berniukų ir  mergaičių grupėse:
1 grupė: 2002 m. g. ir jaunesnės (mergaitės); 2002 m. g. ir jaunesni (berniukai).
2 grupė: 1994 m. g. ir jaunesnės (merginos); 1994 m. g. ir jaunesni (vaikinai).
          Visose amžiaus grupėse žaidimas pradėtas nuo pogrupių, iš kurių pateko į pagrindinį finalą, o likusieji žaidė mažajame finale išaiškinat prizines vietas.
          2002 m. ir jaunesnių mergaičių grupė. Didžiojo finalo nugalėtojomis ir prizininkėmis tapo: I v. Augustė Melaikaitė (Panevėžys), II v. Karolina Kuznecova (Akmenė), III v. Simona Rimkevičiūtė (Joniškis). Mažojo finalo prizininkėmis tapo: I v. Karolina Ponelytė (Joniškis), II v. Evelina Patarakaitė (Joniškis).
          2002 m. ir jaunesnių berniukų grupė. Didžiojo finalo nugalėtojais ir prizininkais tapo: I v. Dovydas Petrauskas (Telšiai), II v. Nojus Makačiūnas (Panevėžys), III v. Nojus Gustys (Telšiai). Mažojo finalo prizininkais tapo: I v. Vincas Janušas (Telšiai), II v. Džiugas Garbauskas (Panevėžys), III v. Domantas Putrius (Akmenė).
          1994 m. g. ir jaunesnių merginų grupė. Didžiojo finalo nugalėtojomis ir prizininkėmis tapo: I v. Justina Rimkevičiūtė (Joniškis), II v. Kristina Nekrašaitė (Akmenė), III v. Paula Prelgauskaitė (Naujoji Akmenė). Mažojo finalo prizininkėmis tapo: I v. Vita Ruginytė (Sablauskiai), II v. Aromeda Gerčiūtė (Naujoji Akmenė), III v. Iridė Tamašauskaitė (Akmenė).
         1994 m. ir jaunesnių vaikinų grupė. Didžiojo finalo nugalėtojais ir prizininkais tapo: I v. Romualdas Franckaitis (Joniškis), II v. Ričardas Indrišiūnas (Joniškis), III v. Gintautas Adomaitis (Akmenė). Mažojo finalo prizininkais tapo: I v. Henrikas Baltulis (Joniškis), II v. Lukas Vainavičius (Telšiai), III v. Paulius Zinkevičius (Panevėžys).
          Prizus įsteigė A. Karvelio šeimos nariai, prizininkus apdovanojo Akmenės rajono sporto centro direktoriaus pavaduotoja Aistė Momkauskienė. Turnyro nugalėtojai apdovanoti taurėmis ir diplomais, o prizinių vietų laimėtojai – medaliais ir diplomais. Mažojo finalo prizininkai apdovanoti diplomais. Turnyro metu buvo išaiškinti jauniausi žaidėjai, kuriais tapo aštuonmečiai – Salvijus Norkus (Akmenė) ir Simona Rimkevičiūtė (Joniškis). Jiems įteikti firminiai varžybų stalo teniso kamuoliukai „DHS“. Kiekvienam turnyro prizininkui ir nugalėtojui buvo padovanotos knygutės, kurias įteikė pats šios knygutės (iš latvių kalbos į lietuvių) vertėjas Alfredas Stratas.
          Visai nesenai, stalo tenisininkai atliko pavasario stalo teniso technikos normatyvus. Geriausiai atlikę buvo paskatinti vardiniu atminimo medaliu, kuriais tapo: Akmenėje Džiugas Montvilas 511 tšk. ir Vita Ruginytė 445 tšk., Naujojoje Akmenėje Paula Prelgauskaitė 433 tšk. ir Šarūnas Reivytis 322 tšk. Taip pat paskatinti ir geriausiai atlikę technikos normatyvus pradedančiųjų grupėje: Akmenėje Fernandas Stasaitis 302 tšk. ir Naujojoje Akmenėje Justas Labanokas 117 tšk.
          Šios varžybos Akmenės rajone yra paskutinės šiame sezone, tačiau toli gražu varžybos nesibaigia. Birželio 8 dieną rajono sportininkai jėgas išbandys Latvijoje, Dobelės miestelyje, kuriame kasmet dalyvaujame ir esame maloniai priimami. Taip pat mūsų laukia varžybos birželio 21-22 dienomis Joniškyje vyksiantis Lietuvos vaikų (2001 m.) komandinis-asmeninis stalo teniso čempionatas, kuriame teisę žaisti išsikovojo mūsų mažosios sporto centro auklėtinės, kurios yra 2 metais jaunesnės už savo varžoves. Birželio 30 d. Klaipėdoje įvyks IX Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, kuriose pirmą kartą jėgas išbandys Akmenės rajono sporto centro treneris Kęstutis Barauskas 30-39 metų amžiaus grupėje stalo teniso rungtyje. Taip pat liepos mėnesį sporto centro moksleivių laukia puiki specializuota stalo tenisininkų stovykla Latvijoje, Rucavos miestelyje, kurioje mūsiškiai praleis beveik dvi savaites.
          Dar kartą nuoširdžiai dėkoju A. Karvelio šeimai, už įsteigtus prizus, Akmenės gimnazijos direktorei Vilgerminai Stonienei, už suteiktą galimybę pravesti šį turnyrą, Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ pirmininkei Loretai Avelienei už nuoširdžią pagalbą pravedant šį turnyrą ir pagaliau tėveliams, už kantrybę vaikų nematyti savaitgaliais nuo ryto iki vakaro
           Sveikinu Jus visus sulaukus vasaros, kuo daugiau pasinaudokite gamtos teikiamais malonumais, pailsėkite nuo sekinančių kasdienių darbų ir būkite sveiki, ir laimingi.   
alt

Nuotraukose: turnyro nugalėtojai ir prizininkai

Akmenės rajono stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas

 

 

 

 

   
© 2022 - Sporto Klubas "Vikrusis Feniksas" Buveinės adresas: V. Burbos 4 – 6 g. LT 89218 Mažeikiai , Lietuva