1-asis Lietuvos jaunučių ir mini jaunučių atviras čempionatas

Details

AKMENIŠKIŲ PASIRODYMAS ISTORINĖSE STALO TENISO VARŽYBOSE

Deja, tačiau pats nuostabiausias moksleivių metų laikotarpis jau baigėsi. Vasaros atostogų metas vieniems per ilgas, o kitiems per trumpas. Ypač atostogų trūksta sportininkams profesionalams, kurie dėl nenutrūkstamo sportinio darbo proceso atostogauja trumpiau nei kiti moksleiviai.
         Akmenės rajono stalo tenisininkai (liepos 24 d.-rugpjūčio 2 d.) dalyvavo specializuotoje stalo tenisininkų stovykloje „Drusti-2011“. Ši stovykla jau 19-ti metai yra rengiama Latvijos respublikoje, Drusti miestelyje. Stovyklos tikslas - pagerinti sportininkų fizinį pasiruošimą bei patobulinti stalo tenisininkų technikos elementus, padavimus bei pačią žaidimo taktiką. Šioje stovykloje vyko 2 treniruotės per dieną ir dalyvavo moksleiviai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Uzbekistano. Grįžę moksleiviai iš stovyklos pasidžiaugė produktyviu darbu, kiekvienas iš jų įgavo noro daugiau sportuoti ir siekti dar didesnių asmeninių rezultatų.
          altGavusiųjų kelias dienas atsikvėpti ir pailsėti laukė dar viena treniruočių stovykla (nuo rugpjūčio 8 d. iki rugpjūčio 17 d.), kuri šį kartą buvo rengiama pačioje Akmenėje. Per dieną buvo vykdomos 2 treniruotės per dieną. Stovyklos tikslas - tinkamai pasiruošti 1-ajam Lietuvos jaunučių ir mini jaunučių atviram čempionatui, kuris įvyko rugpjūčio 19-21 dienomis Utenoje.
          Šis čempionatas yra rengiamas pirmą kartą Lietuvos istorijoje ir skirtas nusipelniusiai Lietuvos stalo teniso trenerei Bronei Balaišienei atminti. Kaip žinia, Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentas, B. Balaišienės sūnus Rimgaudas Balaiša, čempionato atidarymo metu teigė, kad siekiama ateityje šias varžybos įtraukti į Europos stalo teniso varžybų kalendorių. Taip pat specialiai šiam čempionatui yra nupirkta 16 stalų, kurie vienu metu stovėjo naujai pastatytoje Utenos kultūros ir sporto arenoje. Tikimąsi, kad šiame mieste dažniau vyks aukšto rango stalo teniso varžybos, tokios kaip Lietuvos suaugusiųjų ar moksleivių čempionatai.
          Į šį čempionatą sugužėjo geriausi Lietuvos stalo tenisininkai ir kelios Latvijos ir Lenkijos žaidėjos. Akmenės rajoną atstovavo dvi mergaičių komandos, gimusios 1999 m. ir jaunesnės. „Akmenės-1“ komandą sudarė Vita Ruginytė (Sablauskiai) ir Paula Prelgauskaitė (Naujoji Akmenė), „Akmenės-2“ komandą sudarė Aromeda Gerčiūtė (Naujoji Akmenė) ir Iridė Tamašauskaitė (Akmenė).
          1999 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje dalyvavo 14 komandų. Pirmiausiai buvo žaidžiama pogrupiuose, kurių sudarė 4 pogrupiai po 3-4 komandas. Iš kiekvieno pogrupio 1-2 vietas iškovojusios komandos pateko į finalinį aštuntuką, o likusios komandos kovojo dėl 9-14 vietų. „Akmenės-1“ komanda pogrupyje pralaimėjo 0:3 prieš „Vilniaus-1“ komandą ir „Lenkijos-Šilalės“ jungtinę komandą, o laimėjo 3:0 prieš „Klaipėdos-2“ komandą. Pogrupyje iškovojo III v. ir liko žaisti dėl 9-14 v. Mergaitės kovodamos mažajame finale įveikė „Akmenės-2“ komandą 3:1 bei „Latvijos“ rinktinės komandą 3:2 bei pateko žaisti dėl 9 v. su „Vilniaus-3“ komandą. Deja, šį kartą didesnis pranašumas buvo Vilniečių, kurios laimėjo 3:1 rezultatu. Taip „Akmenės-1“ komanda iškovojo 10 vietą.
          „Akmenės-2“ komandai sekėsi kukliau, kuri patyrė visus pralaimėjimus prieš „Vilniaus-2“ 0:3, „Panevėžio-2“ 0:3, „Klaipėdos-1“ 1:3, „Akmenė-1“ 1:3, „Gargždai“ 2:3 komandas ir iškovojo 13 v.
          Asmeninėse varžybose dalyvavo 34 mergaitės. Iš mūsiškių geriausiai sužaidė Aromeda Gerčiūtė, kuri iškovojo 24 v., Vita Ruginytė liko 26-ta, Paula Prelgauskaitė 27-ta ir Iridė Tamašauskaitė 34-ta.
          Nepaisant šio čempionato rezultatų, mūsiškės mergaitės sužaidė gerai, demonstravo gražų žaidimą prie teniso stalo ir patyrė daug sportininkui būdingo adrenalino. Vasara veltui tikrai neprabėgo ir tikimės tokio pat atkaklumo ir užsispyrimo artėjančiame naujame varžybų ir treniruočių sezone.

alt

© 2018 - Sporto Klubas "Vikrusis Feniksas" Buveinės adresas: V. Burbos 4 – 6 g. LT 89218 Mažeikiai , Lietuva